Laman

Minggu, 04 Desember 2016

Dongeng cindelaras versi bahasa Turki

Dongeng cindelaras versi bahasa Turki


Raden Putra Kral Janggala olduğunu. O bir tür yoldaş ve cariye güzel eşlik etti. Ancak, Kral Raden Putra cariye kraliçesi doğru kıskançlık ve haset vardır. O imparatoriçe kötü bir plandır. "Güya ben imparatoriçe oldu. Ben kraliçe kurtulmak için bir yol bulmak zorunda, "diye düşündü.kralın cariyesi bir kraliyet doktor ile komplo. O şiddetli ağrı gibi davrandı. Kraliyet doktor hemen çağırdı. şifacı birisi içki prenses zehir koymak olduğunu söyledi. "Adam kraliçe Kral kendisi başkası değildi," doktor dedi. Baba kraliyet hekimin açıklama duymak kızgın olmak. O hemen ormana yoldaş imha etmek patihnya emretti.

sadrazam hemen çöle onu hamile olduğunu imparatoriçe getirdi. Ama, patih bilge onu öldürmek olmaz. Görünüşe göre patih zaten kötü niyet kralın cariyesi biliyorum. "Bay kızım prenses öldürmek için bir kulu olmuştur krala rapor verecek, endişe etmeyin," dük dedi. kral kandırmak için, tavşan kanı ile kılıcını bulaşması Dükü ele geçirildi. raporların Dükü o imparatoriçe öldürdüğünü zaman memnun kral taşımaktadır.

ormanda olmanın bir kaç ay sonra, bir çocuk imparatoriçe doğdu. bebek isim Cindelaras verildi. Cindelaras akıllı ve yakışıklı bir çocuk haline büyür. Çocukluğundan beri o ormanda yaşayan hayvanlar arkadaş olmuştu. o oynarken bir gün, bir şahin bir yumurta düştü. "Hmm, kartal iyiydi. O kasten bana yumurta verir. "Üç hafta sonra, yumurtalar yumurtadan. Cindelaras özenle civciv tutar. civciv horoz güzel ve güçlü içine büyür. Ama bir gariplik vardı. horozlar ötme sesi gerçekten inanılmaz! "Kukuruyuk ... Lord Cindelaras, orman, palmiye yaprakları çatısı, babası Raden Putra ortasında evinin ..."

Cindelaras ötme tavuk duymak şaşırdım ve hemen annesini gösterdi. Sonra, anne Cindelaras onlar ormanda niçin kökenlerini anlatmak. annenin hikayesini duyan Cindelaras saraya gidip kötü kralın cariye açığa belirlendi. Annesini izin olması, Cindelaras bir horoz eşliğinde saraya gidin. Tabii tavuk riske bazı insanlar olduğunda. Cindelaras sonra penyabung tavuk tarafından çağrılır. "Cesaretiniz varsa benim tavuk, tavuk adulah jantanmu Hadi," diye meydan okudu. "Pekâlâ," Cindelaras yanıtladı. Çekirdeksiz zaman, cesurca Cindelaras horoz dövüşü döner ve kısa bir süre içinde, onun rakibi yenebilir. Bir kaç kez Çekirdeksiz sonra tavuk Cindelaras yenilmedi. Tavuk gerçekten zor oldu.

hızla yayıldı tavuk Cindelaras büyüklüğü ile ilgili haberler. Raden Putra haber oldu. Ardından, Raden Putra Cindelaras davet hulubalangnya istedi. "Kulu Ekselans bakan," Cindelaras kibarca dedi. "Oğlan yakışıklı ve zeki, o ayaktakımı soyundan değil gibi görünüyor," kral düşündü. Tavuk Cindelaras kaybederseniz tavuk Cindelaras sonra onun kafası kesik istekli olduğunu, ancak daha sonra tavuk Raden Putra yarısı zenginliği kazanırsanız Cindelaras ait bir şartla tavuk Raden Putra ile Çekirdeksiz.

İki tavuk cesurca savaştı bulundu. Ama kısa bir süre içinde, tavuk tavuk Cindelaras Kral fethetti. seyirci alkışladı ve Cindelaras tavuk alkışladı. "Tamam ben yenilgiyi kabul. Ben sözümü tutacağım. Ama, genç adam sen kimsin? "Kral Raden Putra istedi. Cindelaras hemen onun tavuk şey fısıldayan gibi eğildi. Tavuk hemen kulağa değil ne kadar uzun. "Kukuruyuk ... Lord Cindelaras, ormanın ortasında evinin, hurma çatı bırakır, babası Raden Putra ..." horoz defalarca crowed. Raden Putra Cindelaras horoz ötme şaşırmış. "Bu doğru mu?" Hayretle kral istedi. "Evet Efendim, isim Cindelaras kulu kralın annesinin imparatoriçe kulu."

Aynı zamanda, sadrazam hemen bakacak ve aslında yoldaş meydana gelen tüm olayları iletişim. "Ben bir hata yaptım," Kral Raden Putra söyledi. "Sana Benim hanımım bir adil ceza vereceğiz," öfkeyle kral dedi. Ardından, cariye Raden Putra ormana sürgün edildi. Raden Putra hemen ona sarıldı ve Bundan sonra onun hatalar için özür diledi, Raden Putra ve komutanlar derhal .. Sonunda Raden Putra, imparatoriçe ve Cindelaras yeniden gruplandırmak için ormana yoldaş aldı. Raden Putra öldükten sonra Cindelaras babasının gerçekleşecek. O adil ve akıllıca ülkesini yönetti.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar